CNN o śmierci Michaela Jacksona
 Oceń wpis
   

 CNN stanęło na wysokości zadania podczas informowania o śmierci Króla Pop. Od samego początku wieczoru, w którym Jackson umarł, telewizja wykazywała się wysoką ostrożnością w przekazywaniu informacji. Pierwsze pogłoski o śmierci Jacksona pojawiły około północy polskiego czasu 25 czerwca. Informacje, że Jackson nie żyje podał amerykański serwis internetowy TMZ. CNN jednak nie wspominała o tym w swoich relacjach, ponieważ to największy serwis plotkarski ameryki, więc mało wiarygodny jako źródło poważnych informacji.

  W CNN wpatrzonych było wówczas wiele światowych redakcji. Spora część mediów również nie podawała informacji o śmierci Jacksona dopóki nie zrobił tego CNN. W okolicach pierwsze w nocy CNN cytował już informacje o śmierci powołując się na Los Angeles Times i agencje Associated Press. Z zaznaczeniem, że CNN nie potwierdza informacji o śmierci. W okolicach pierwszej w nocy polskiego czasu, stacja miała już swoje informację od informatora ze szpitala, w którym przebywał Michael. Informację o śmierci artysty ogłosił na antenie Wolf Blitzer.

 

 

Stacja poświęcała oczywiście w następnych dniach sporo czasu zmarłemu artyście. Gdy wydawało się, że nie można już żadnego "BREAKING NEWS" oznajmić w temacie, pojawił się wątek ducha...

 W programie Larrego Kinga wyemitowano ekskluzywny film z posiadłości Jacksona  Neverland. Podczas relacji reportera, kamera uchwyciła dziwny obiekt w tle, przypominający ducha człowieka. Redakcje szybko rozpoczęły informować o tym wydarzeniu. Z równie wielką szybkością pojawiały się komentarze, że film jest tylko zwykłym efektem komputerowym. Sporo komentatorów wskazywało także na CNN, który rzekomo mógł stworzyć efekt ducha w filmie.

  Na przełomie następnych dni CNN wyemitowała kolejne ekskluzywne wideo. Tym razem na pewno prawdziwe. Zdjęcia z ostatniej próby Michaela Jacksona.

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
 Oceń wpis
   

Wracam jeszcze na chwilę do pobytu ekipy CNN w Polsce. Producentka i reporterka CNN Internacional była gościem programu "Dzień dobry TVN". Wywiad trwał zaledwie kilka minut, z Antonią rozmawiali Magda Mołek i Andrzej Sołtysik.

 Antonia z dziennikarzem Dzień dobry TVN

   O to ciekawszy fragment wywiadu:

 DD TVN: Witamy Antonio, z Kopenhagi czy Stanów Zjednoczonych?

 Antonia Mortensen: Urodziłam się w Kopenhadze, mój tata jest Duńczykiem i moja mama jest Polką.

 Andrzej Sołtysik: ..ale mieszkasz i pracujesz w Stanach tak?

 Antonia Mortensen: W Londynie, bo CNN Internacional ma siedzibę europejską, Bliski Wschód i Afrykę w Londynie i tam nadajemy wszystkie programy z tych regionów. I też jest biuro w Hong Kongu i Atlancie.

 

 Magda Mołek: Ja bym się chciała Antonia jeśli pozwolisz skupić na Twojej pracy. Bo szczerze mówią bardzo interesuje mnie to jakim cudem trafiłaś do CNN. Zdawałaś egzaminy? to był jakiś specjalny casting? Jak to się stało?

 Antonia Mortensen: No tak, nie było łatwo, przeszłam niezłe testy. Studiowałam w Londynie na King's College. Studiowałam film i francuską literaturę, potem studiowałam na Sorbonie w Paryżu. Ale zaczynałam, miałam pierwszy staż tutaj w Polsce w radiowej trójce. Miałam wtedy 17 lat

 Magda Mołek: ale byłaś korespondentką dla Trójki z Londynu?

 Antonia Mortensen: Tak, byłam. Potem nadawałam co tydzień minutowy reportaż o pierwszej lidze piłki nożnej. Jeszcze byłam w szkole, musiałam napisać maturę, nadawałam reportaże przez telefon.

 

 Antonia Mortensen: Jak skończyłam studia to zaczęłam jako stażystka w CNN.

 Andrzej Sołtysik: czy co? noszenie kaset?, robienie kawy?

 Antonia Mortensen: Noszenie kaset, robienie kawy, robienie wszystkiego od początku.

 Magda Mołek: a to było Twoje marzenie? chciałaś do CNN?

 Antonia Mortensen: Tak, zawsze chciałam pracować w CNN, być dziennikarką.

 

Komentarze (6)
Najnowsze wpisy
2012-04-21 10:58 Anderson Cooper i polski śmigus dyngus
2012-04-17 23:21 Amanda Davis w CNN
2010-12-10 13:44 Chiny blokują CNN
2010-12-08 10:55 Polska znów zareklamuje się w CNN
2010-06-30 09:12 Koniec "Larry King Live"
Najnowsze komentarze
2013-12-22 00:58
sw-elzbieta.com:
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
Wesołych świąt! :)
2013-10-09 01:05
taki:
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
ciesze sie ze trafilam na tego bloga
2013-10-01 15:40
annakalina:
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
Jak w każdym wypadku musimy zacząć od czegoś małego, aby się wybić do góry.
O mnie
CNN
Polski blog o telewizji CNN, redaguje Dominik Cierpioł
Kategorie
Ogólne