CNN i Youtube dla klimatu ziemi
 Oceń wpis
   

 CNN Internacional we współpracy z serwisem Youtube organizuje debatę na temat zmian klimatycznych na ziemi. Debata odbędzie się 15 grudnia podczas Konferencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych w Kopenhadze. Internauci będą mogli zadawać pytania podczas debaty za pomocą specjalnej strony w Youtube  

 Debata będzie wyemitowana w CNN na drugi dzień. Znajdzie się także na stronie internetowej stacji. "Nasi widzowie mają wiele do powiedzenia na temat zmiany klimatu i chcą, aby usłyszano ich głos. Ta debata na to pozwoli" powiedziała Katherine Green, Senior Vice President of Programming. "Nasze programy CNN związane ze środowiskiem dają nam możliwość wprowadzenia inicjatywy angażującej widzów z całego świata i poddania analizie tego co robią rządy, duże firmy i indywidualne osoby w obliczu problemu dotyczącego całego społeczeństwa."

 Pod koniec roku CNN wyemituje czwartą część programu o ekologii pod tytułem Going Green. Relacje z Konferencji Klimatycznej ONZ będą punktem kulminacyjnym tegorocznych inicjatyw stacji związanych ze środowiskiem. Pod nazwą Going Green CNNI stworzyło serię tygodniowych programów i specjalnych prezentacji, których tematami przewodnimi były "Your Green World" i "Green Light for Business". W październiku na antenie CNNI wyemitowany zostanie specjalny godzinny program pt. "Green Pioneers".

 

Komentarze (0)
Wywiad z Christiane Amanpour w Gazecie Wyborczej
 Oceń wpis
   

 Dziennikarz Gazety Wyborczej Vadim Makarenko przeprowadził wywiad z dziennikarką i prezenterką CNN Christiane Amanpour. Wywiad ukazał się w piątkowym wydaniu dziennikarza w sekcji Wyborcza.biz

 We wstępie do krótkiego wywiadu wyborcza pisze:

 "Christiane Amanpour to gwiazda dziennikarstwa telewizyjnego, ale jej popularność nie wynika z "Tańca z gwiazdami" ani z wywiadów z Angeliną Jolie. Zyskała popularność dzięki relacjom z pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Od tamtej pory CNN wysyłał ją wszędzie tam, gdzie wybuchały bomby - na Bałkany, do Iraku, Afganistanu, Iranu, Israela, Pakistanu, Somalii czy Ruandy. W studiu jej gośćmi byli światowi przywódcy Tony Blair, Jacques Chirac czy Perwez Muszarraf.

Dziś Amanpour jest głównym korespondentem zagranicznym CNN i ma na koncie wianuszek nagród, w tym dziewięć Emmy w kategorii informacja i dokumentalistyka, trzy nagrody telewizyjne Uniwersytetu Columbia oraz nagrodę Edwarda R. Murrowa. W 2007 r. brytyjska królowa odznaczyła ją Orderem Imperium Brytyjskiego (CBE)."

 

 O to fragment wywiadu:

 Vadim Makarenko: Świadkowie wydarzeń coraz częściej sami oferują waszym widzom ekskluzywne materiały. Twitter dołączył do grona ważnych źródeł informacji podczas wyborów w Iranie. Jeden ze świadków nagrał, jak Gwardia Rewolucyjna zatłukła na śmierć uczestniczkę protestów ulicznych, i umieścił film na YouTubie. Takie materiały pomagają pani w pracy czy przeszkadzają?

  Christiane Amanpour: To dodaje do moich materiałów punkt widzenia uczestnika albo świadka jakiegoś wydarzenia. Ale do obowiązków dziennikarza wciąż należy bycie w terenie, weryfikacja takich relacji, konfrontowanie ich ze sobą i zdobywanie nowych faktów. Dlatego nie można polegać na samych dziennikarzach obywatelskich, bo samą istotą dziennikarstwa jest obiektywizm, wiarygodność i sprawdzone źródła. Jako profesjonaliści mamy swoje kodeksy postępowania i odbiorcy oczekują od nas odpowiedzialności za to, co mówimy. Wszystkie te doniesienia dziennikarzy obywatelskich są niezwykle ważne, ale w naszej pracy możemy je jedynie wykorzystywać, ale na pewno nie polegać na nich.

Siedzi pani na Twitterze, gdy wybucha coś ważnego?

Christiane Amanpour: Muszę coś wyznać: nigdy nie używałam Twittera ani Facebooka. Aczkolwiek mój program będzie tworzył wokół siebie społeczność, więc redakcja założyła konta na tych serwisach.

Podam przykład. Wojna w Afganistanie, którą relacjonuję od połowy lat 90., teraz osiągnęła masę krytyczną. Biorą w niej udział nie tylko Amerykanie, ale też wojska z krajów Europy. Moim zdaniem ta sprawa nie jest obecnie poddawana tak szerokiej debacie, jak powinna. Jakie są plusy i minusy tej wojny, jakie jest ryzyko, co trzeba zrobić, czy Afganistan zasłużył na kolejną szansę, czy wszystkie wojska powinny się stamtąd wycofać? To niesłychanie ważna debata, którą chciałbym mieć w swoim programie przez kilka tygodni we wszystkich możliwych wymiarach - ludzkim, politycznym, militarnym... I takie narzędzia, jak Twitter, Facebook
, strona internetowa mojego programu, mogą wnieść do tej debaty opinie bezpośrednio od naszych odbiorców.

Pełen wywiad w Gazecie Wyborczej z dnia 18 września 2009 i na stronie wyborcza.biz/biznes/1,100896,7052477,Christiane_Amanpour__Ludzie_wciaz_cenia_reporterow.html 

Komentarze (0)
Reklamy Krakowa znów w CNN
 Oceń wpis
   

 Kraków po raz trzeci w tym roku będzie reklamował się na antenie CNN International. Miasto wspólnie z CNN przygotowało dwie 30 sekundowe reklamówki. Łącznie w prime time przez dwa tygodnie spoty pojawią się 65 razy.

Kampanii towarzyszy hasło "Kraków The Great". Na antenie nazwa miasta zachowuje polską pisownie. Spoty udostępnił Urząd Miasta Kraków. Jak zauważa miasto - "to już trzeci spot Krakowa w CNN w tym roku. Pierwszy był wyświetlany przez CNN 139 razy, przez cztery tygodnie na przełomie lutego i marca. Drugi spot emitowany był 65 razy przez dwa tygodnie w czerwcu. Obydwa spoty obejrzy w tym roku około 300 milionów widzów pasma EMEA"

 O to nowe promocyjne spoty Krakowa:

 

 

 

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2012-04-21 10:58 Anderson Cooper i polski śmigus dyngus
2012-04-17 23:21 Amanda Davis w CNN
2010-12-10 13:44 Chiny blokują CNN
2010-12-08 10:55 Polska znów zareklamuje się w CNN
2010-06-30 09:12 Koniec "Larry King Live"
Najnowsze komentarze
2013-12-22 00:58
sw-elzbieta.com:
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
Wesołych świąt! :)
2013-10-09 01:05
taki:
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
ciesze sie ze trafilam na tego bloga
2013-10-01 15:40
annakalina:
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
Jak w każdym wypadku musimy zacząć od czegoś małego, aby się wybić do góry.
O mnie
CNN
Polski blog o telewizji CNN, redaguje Dominik Cierpioł
Kategorie
Ogólne