Koniec "Larry King Live"
 Oceń wpis
   

 Po 25 latach pracy na antenie CNN, Larry King kończy karierę telewizyjną. Ostatnie wydanie jednego z najbardziej popularnych programów w CNN ma ukazać się na jesieni tego roku.

 

  "Rozmawiałem z ludźmi w CNN i powiedziałem im, że tej jesieni chciałbym zakończyć "Larry King Live", mój wieczorny program, i na szczęście zgodzili się. Wciąż będę częścią rodziny CNN i będę prowadził wydania specjalne na temat ważnych wydarzeń w kraju i za granicą" - napisał King na swoim blogu.

 

Larry prowadził swoje wieczorne show nieprzerwanie od 25 lat. Jego naziwsko trafiło nawet do księgi rekordów Guinessa, jako prezenter telewizyjny, którego program najdłużej pozostawał na antenie w Stanach Zjednoczonych. Teraz King chce odpocząć i poświęcić więcej czasu rodzinie. "Czas odwiesić moje wieczorne szelki" - napisał King

Komentarze (1)
CNN w Polsce - wtorek, drugi dzień cyklu
 Oceń wpis
   

W drugi dzień "i-list Poland" CNN nadało znów z Warszawy. Fionnuala prowadziła program sprzed Stadionu Narodowego.  Gośmi programu byli Rafał Kapler, szef Narodowego Centrum Sportu i Piotr Rutkowski, ekspert IT i telekomunikacji.

 

 W środę dziennikarze udadzą się do Krakowa. Fionnuala poprowadzi "World One" sprzed Synagogi Starej. Program będzie poświecony głównie twórczości Fryderyka Chopina. W programie między innymi rozmowa z Waldemarem Dąbrowski, szefem "Chopin 2010"

 O polskim cyklu w CNN pisze we wtorek większość gazet i portali internetowych. Dopiero dziś, czyli w drugi dzień nadawania CNN o Polsce, Polska Agencja Prasowa zamieściła w serwisie do mediów informację o tym wydarzeniu. Niektóre redakcje cytują także poniedziałkowy wywiad Fionnuali z Ministrem Spraw Zagranicznych Radosławem Sikorskim, który ujawnił w rozmowie z CNN, że w sobotę w Krakowie podpisany zostanie aneks do oryginalnego porozumienia o obronie przeciwrakietowej, które minister podpisał z ówczesną sekretarz stanu USA Condoleezzą Rice.

 

 

Komentarze (2)
CNN w Polsce - poniedziałek, pierwszy dzień cyklu
 Oceń wpis
   

  

 Pierwszy dzień i-list Poland to czas dla Warszawy. Fionnuala Sweeney poprowadziła program poświęcony Polsce oraz serwis "World One" sprzed Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Polsce był poświęcony specjalny, kilkuminutowy materiał podsumowujący ostatnie wydarzenia w Polsce. Fionnuala rozmawiała także z dziennikarzem i komentatorem TVN24 Maciejem Wierzyńskim. W programie wyemitowano także nagraną wcześniej na Nowym Świecie w Warszawie rozmowę z Ministrem Spraw Zagranicznych Radosławem Sikorskim.

 Nie obyło się bez drobnych wpadek technicznych. Podczas "World One" zerwało się połączenie z gościem z Nowego Jorku, dwa razy realizator wizji zafundował widzom czarny obraz na ekranie i czasem Fionnuala spoglądała na telefon komórkowy co mogło służyć zapewne jako rodzaj promptera. Biorąc pod uwagę spory ruch autobusów za plecami prezenterki, serwis obył się i tak w bardzo profesjonalnym tonie.

 Reklama prasowa CNN w polskiej prasie:

 

Komentarze (0)
CNN znów w Polsce
 Oceń wpis
   

 Po roku i dwóch tygodniach od cyklu "The New Poland", CNN International ponownie przygotowuje emisję specjalnych programów z Polski.

 " W czerwcu CNN zaprasza swoich widzów na program z serii „i-list”, w którym
prezentuje Polskę. Przez cały tydzień od 28 czerwca prezenterka CNN
Fionnuala Sweeney będzie prowadzić program „World One”, emitowany
w czasie najwyższej oglądalności, na żywo z różnych miast Polski"
- tak
głosi oficjalny komunikat prasowy CNN

 


  W tej chwili w Polsce jest już Fred Pleitgen, który przygotowuje materiały na tydzień poświęcony Polsce. Oprócz jego materiałów cykl "i-list" będzie obfitował w materiały wideo, które polscy widzowie mogą już nadsyłać do CNN za pomocą znanej widzom platformy iReport.

 „Od początku roku seria „i-list” daje naszym widzom świeże spojrzenie na kraje, które mają wpływ na kształt międzynarodowej społeczność. Historia nowoczesnej Polski, tematy związane z jej polityką, ekonomią, sprawami społecznymi, kulturą i sportem rozbrzmiewa szerokim echem po całym świecie. „i-list” pokaże rolę Polski we współczesnym świecie za pomocą wywiadów, reportaży oraz wypowiedzi przesłanych przez naszych widzów” – powiedział Mike McCarthy wiceprezes do spraw programowych CNN International.

Cykl o Polsce trwał od 28 czerwca do 3 lipca. Codziennie Fionnuala Sweeney o 21:30 będzie prowadzić na żywo program „World One” z Polski (Warszawy, Wrocławia, Krakowa). Kulminacyjnym punktem „i-list Poland” będzie specjalny półgodzinny program złożony
z najciekawszych reportaży tygodnia o Polsce (powtórki: sobota 4 lipca
godz. 13.00 i 20.00 oraz czwartek godz. 14.30 i 18.30)

  Polskie instytucje i samorządy już wykupują reklamy telewizyjne i internetowe, które będą towarzyszyły cyklowi. Czas reklamowy wykupiły już między innymi Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Komentarze (0)
CNN ma już 30 lat !
 Oceń wpis
   

 Pierwszego czerwca CNN obchodzi swoje trzydzieste urodziny. Cable News Network rozpoczął nadawanie w niedzielę 1 czerwca 1980 roku.

 

 Z okazji urodzin CNN uruchomiła specjalną stronę urodzinową

 

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2012-04-21 10:58 Anderson Cooper i polski śmigus dyngus
2012-04-17 23:21 Amanda Davis w CNN
2010-12-10 13:44 Chiny blokują CNN
2010-12-08 10:55 Polska znów zareklamuje się w CNN
2010-06-30 09:12 Koniec "Larry King Live"
Najnowsze komentarze
2013-12-22 00:58
sw-elzbieta.com:
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
Wesołych świąt! :)
2013-10-09 01:05
taki:
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
ciesze sie ze trafilam na tego bloga
2013-10-01 15:40
annakalina:
Antonia Mortensen w Dzień Dobry TVN
Jak w każdym wypadku musimy zacząć od czegoś małego, aby się wybić do góry.
O mnie
CNN
Polski blog o telewizji CNN, redaguje Dominik Cierpioł
Kategorie
Ogólne